• Новини
  • „Шумен 2007” е четвърти след 2:1 срещу „Лудогорец 1945 III”

„Шумен 2007” е четвърти след 2:1 срещу „Лудогорец 1945 III”

• Новини

„Шумен 2007” спечели отложения си домакински мач срещу „Лудогорец 1945 III” с 2:1 и излезе на четвърто място във временното класиране на Североизточната трета футболна лига.

Третият тим на „орлите”, съставен от юноши, родени 2002-2003-а година, игра познатия грамотен футбол, но се предаде пред опита и огромното жгелание на шуменци да вземат трите точки. Резултата откри Алекс Наков, който е връстник на момчетата от Разград и вече понатрупа мачове с мъжете. Това стана в 38-ата минута. Преди това гостите пробваха без успех на няколко пъти да превземат шуменската врата. А два удара с глава на капитана на „Шумен 2007” Юлиян Загоров минаха близо до целта.

В 61-ата минута резултатът бе изравнен след хубав диагонален удар с левия крак на Станислав Вълчев. Играта стана двуостра, като в средата на полувремето шуменци претендираха за дузпа след игра с ръка на бранител в наказателното поле. Главният съдия Иван Руменов отсъди 11-метров наказателен удар в тяхна полва в следващата атака в 88-ата минута. Юлиян Загоров хладнокръвно реализира и това беше неговият 10-и гол в първенството, като 6 от тях са от дузпи. Така „Шумен 2007” излезе на четвъртата позиция в класирането с актив от 38 точки след 20 изиграни мача. А у дома е загубил само две точки!

„ШУМЕН 2007” – „ЛУДОГОРЕЦ 1945 III” 2:1

„ШУМЕН 2007”: 1 Иван Иванов, 13 Стефан Стефанов, 6 Евгени Стоянов, 31 Боян Димов, 3 Михаил Венков, 19 Живко Герчев, 8 Едис Ефрахим /11 Йордан Милков/, 10 Дениз Кадир /18 Иван Цонев/, 9 Юлиян Загоров – капитан /22 Юрий Юриев/, 7 Христо Станчев, 27 Алекс Наков /14 Кяшиф Фахрединов/.

„ЛУДОГОРЕЦ 1945 III”: 12 Дамян Христов, 17 Алекс Миланов /9 Божидар Владимиров/, 3 Алекс Луканов, 6 Георги Маджаров, 7 Валентин Цветанов, 24 Димитър Василев, 10 Хидает Хюсеин /18 Калоян Сомов/, 16 Даниел-Виктор Кънчев /21 Георги Мирославов/, 8 Станислав Вълчев – капитан, 19 Калоян Симеонов, 20 Петър Георгиев.

СЪДИИ: Иван Руменов – главен, Никола Тодоров и Христо Христов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.