• Новини
  • „Шумен 2007” с първа домакинска загуба – 0:1 с „Черноморец” /Бч/

„Шумен 2007” с първа домакинска загуба – 0:1 с „Черноморец” /Бч/

• Новини

Първият тим, който победи на неговия терен „Шумен 2007” в първенството на Североизточната трета лига този сезон, е „Черноморец”. Гостите от Балчик спечелиха с 1:0 и затвърдиха второто си място, като вече имат 49 точки.

Голът падна в края на първото полувреме, в 40-ата минута. Румен Николов, който есента вкара пет гола за шуменци, влезе в наказателното поле и намери на далечната греда Кристиян Пешков, който бутна топката в мрежата. Домакините имаха претенции, че голмайсторът е бил в положение на засада, но асистентът Красимир Атанасов и главният съдия Калоян Цветков, признаха попадението. То се оказа единствено и победно.

От щаба на „Шумен 2007” са на мнение, че е можело да се свири дузпа за тях при една атака на Алекс Наков, но Сашо Димов призна превъзходството на съперника и поздрави неговите играчи с успеха. Проблемът на „жълто-сините” бе, че за разлика от друг път сега не успяха да създадат повече положения пред противниковата врата. А при всички случаи се отрази и загубата на игрови ритъм, което се наложи заради двете седмици, в които шуменци нямаха мачове.

„ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОМОРЕЦ” 0:1

0:1 – Кристиян Пешков /40/

„ШУМЕН 2007”: 1 Иван Иванов, 13 Стефан Стефанов, 6 Евгени Стоянов, 22 Юрий Юриев /21 Сонер Мехмедзаид/, 3 Михаил Венков, 19 Живко Герчев /18 Иван Цонев/, 11 Йордан Милков /17 Димитър Игнатовски/, 10 Дениз Кадир /14 Кяшиф Фахрединов/, 9 Юлиян Загоров /капитан/, 7 Христо Станчев, 27 Алекс Наков.

„ЧЕРНОМОРЕЦ”: 1 Павлин Евтимов, 14 Иван Иванов, 20 Кристиян Калудов, 2 Ивайло Минчев, 21 Мирослав Начев /капитан/, 3 Даниел Георгиев, 38 Тодор Вълканов, 18 Ивайло Русев, 23 Данаил Димов /11 Николай Пантев/, 7 Кристиян Пешков /6 Кристиян Георгиев/, 10 Румен Николов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Красимир Атанасов и Христо Христов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Димитър Михайлов /Варна/.