• Новини
  • „Шумен 2007” влезе в лоша серия – 0:2 у дома срещу „Устрем”

„Шумен 2007” влезе в лоша серия – 0:2 у дома срещу „Устрем”

• Новини

Трета поредна загуба за първенството на Североизточната трета лига записа „Шумен 2007”. След първия домакински неуспех с гола от засада срещу „Черноморец” и последвалото 0:1 като гост на „Доростол-Светкавица” дойде и второто домакинско поражение – 0:2 на стадион „П. Волов” от „Устрем” /Дончево/.

Гостите поведоха в 15-ата мин с гол на Станимир Андонов. След мача треньорът на шуменци Сашо Димов каза, че неговият тим е проспал първото полувреме и имаше основание за това. На всичкото отгоре дойде и пропускът на Юлиян Загоров при изпълнението на отсъдената дузпа. Разбира се, никой не може да се сърди на капитана, който досега нямаше пропуск от бялата точка – шест от шест и общо 12 гола за „Шумен 2007” през това първенство.

След почивката футболистите на домакините взеха инициативата и пред вратата на „Устрем” вреше и кипеше. Добри комбинации, удари, отлични спасявания на вратаря Иван Иванов, греда на Мишо Венков, но топката така и не стигна до мрежата. А грешка при изнасянето доведе и до втория гол за гостите, отбелязан с глава от Диян Минчев в 66-ата минута.

В „Шумен 2007” не правят драма от загубите и се надяват, макар да предстои трудно гостуване на „Дуав”, да сложат край на негативната серия. Пък и идеята е този тим да се обиграва, влизат много от юношите, някои станаха и титуляри... С две думи – поглед в бъдещето...

„ШУМЕН 2007” – „УСТРЕМ” 0:2

0:1 – Станимир Андонов /15, 0:2 - Диян Минчев /66/

„ШУМЕН 2007”: 1 Иван Иванов, 13 Стефан Стефанов, 6 Евгени Стоянов, 22 Юрий Юриев /18 Иван Цонев/, 3 Михаил Венков, 19 Живко Герчев /14 Кяшиф Фахрединов/, 8 Едис Ефрахим /17 Димитър Игнатовски/, 10 Дениз Кадир, 9 – Юлиян Загоров – капитан, 7 Христо Станчев, 27 Алекс Наков /11 Йордан Милков/.

„УСТРЕМ”: 12 Иван Иванов, 2 Николай Илиев /20 Борислав Балчев/, 23 Кристиян Димитров, 4 Галин Радулов, 5 Васко Боев, 6 Севдалин Станков, 7 Станислав Иванов – капитан /21 Илиян Неделчев/, 8 Станимир Андонов /16 Пламен Шестаков/, 17 Славомир Събков, 10 Дони Дончев, 25 Диян Минчев /3 Любомир Колев/.

СЪДИИ: Радостин Шиков – главен, Александър Атанасов и Стефан Андреев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Момчил Маринов /Разград/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Атанасов /Варна/.